czwartek, 6 lutego 2014

Kampania "Po prostu Położna" -bezpłatne warsztaty

Dzisiaj chciałabym zachęcić w szczególności wszystkie kobietki, które spodziewają się dziecka lub planują ciążę, do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach z cyklu "Po prostu Położna". Jest to kampania społeczna zorganizowana przez Fundację Siostra Ania oraz portal dla rodziców http://www.SiostraAnia.pl. Celem warsztatów jest uświadamianie przyszłym matkom niezwykle ważnej roli, jaką podczas ciąży mają spotkania z położną. Wiele kobiet ma w swojej świadomości niejako "zakodowane" aby pilnować terminów wizyt w gabinecie lekarskim w czasie ciąży oraz wykonywać niezbędne badania. Tymczasem nie wiemy, lub nie zdajemy sobie sprawy z niezwykle istotnej roli, jaką podczas naszej ciąży może, a nawet powinna pełnić położna. 


Czy wiecie, że każda kobieta w ciąży od 21. tygodnia ciąży raz w tygodniu, a od 32. tygodnia ciąży dwa razy w tygodniu może korzystać z bezpłatnych spotkań edukacyjnych z położną? Rola położnej to nie tylko odebranie porodu. Położna powinna także zapewnić kobiecie między innymi emocjonalne wsparcie, przygotować do porodu, pomóc w opracowaniu planu porodu oraz rozwiać wątpliwości i obawy związane z porodem. Kobiety w ciąży mają bardzo wiele praw, których nie znają, a żeby były one respektowane muszą je poznać, muszą wiedzieć czego mogą oczekiwać i wymagać. 


Kampanię wspiera i promuje Agnieszka Maciąg. Spotkania odbywają się na terenie całego kraju. Szczegóły oraz rejestracja tutaj: http://www.poprostupolozna.pl/warsztaty.htmlhttps://www.facebook.com/poprostupolozna . Drogie przyszłe mamy- naprawdę warto! Polecamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz